Data Loss Prevention (DLP)

Data Loss Prevention verilerinizin güvenliğini sağlamak, fikri mülkiyeti korumak ve düzenlemelere uyumlu kalmak için hayati önem taşır. DLP sistemleri, şirketinizin gizli/sınıflandırılmış verilerinin kaybolmamasını, yanlış kullanılmamasını veya yetkisiz kullanıcılar tarafından erişilmemesini sağlar.

Dlp neden önemli?

Veri kaybı, her büyüklükteki işletme için yıkıcı olabilir. Acı gerçek şu ki, hiçbir şirket veri kaybına karşı bağışık değildir. Bir işletmenin her 11 saniyede bir siber saldırıya uğrayacağı tahmin ediliyor. Şirketler için tek endişe kaynağı dış tehditler değil. Verizon 2021 Veri İhlali Araştırmaları Raporu, güvenlik olaylarının %20'sinden fazlasının içeriden kişilerle ilgili olduğunu ortaya koydu.

Veri kaybı, işletmenizin mali durumunu etkileyebilir. Küresel ortalama veri ihlali maliyetleri 2021'de 3,86 milyon ABD Dolarından 4,24 milyon ABD Dolarına yükseldi. Mali kayıpların yanı sıra, veri kaybı üretkenlik, gelir ve müşteri kaybına neden olabilir. veri kaybının uzun vadeli olumsuz bir etkisi olarak şirketinizin itibarına zarar verebilir.

Neden Symantec DLP?